Další pokusy o astro fotky

Tak jsem po delší době zhotovil opět pár "astro" fotografií... No, asi bych to s tímto pojmenováním neměl přehánět, spíš šlo o jakési pokusy za velmi nevyhovujících podmínek. V každém případě jde o zachycení astronomických objektů...
komentáře [2], 5. 8. 2008

 

Proč nepublikuji fotky

Fotím rád a občas se mi snad i nějaká fotka povede. Lidé se mě často ptají, proč někde takové fotky nevystavuji či nepublikuji. Vprvé řadě mne to neláká. Možná proto, že chybí zpětná vazba. I když přiznávám, že když vidím svou fotku někde použitou, tak to potěší. V každém případě jsou zde i technické nedostatky, které takovému využití brání
komentáře [0], 3. 6. 2008

 

Nový "protikuřácký" zákon na spadnutí

Před časem se v televizi vysílala veřejná diskuze ohledně kouření v restauracích. Samozřejmě, že byla velice vášnivá a plná argumentů na obou stranách. Některé byly čistě subjektivní, jiné byly velice rozumné.
komentáře [8], 15. 5. 2008

 

Klaus je nebezpečný extremista

Já vím, že jde o poněkud radikální tvrzení. Ale bohužel jsem o něm přesvědčný. Nejprve proč je nebezpečný - je to z důvodu, že má moc. Nejen jako hlava státu, ale i jako bývalý vůdce nejsilnější politické strany. Je pravda, že náš prezident nemá takové pravomoci jako jeho americký protějšek, je ale jakýmsi morálním vůdcem, kterému mnoho lidí naslouchá
komentáře [9], 8. 4. 2008

 

Za výpalné platíme stále víc

Jediné, co mne napadá, je zvolat: "Já jsem to říkal". O čem je řeč? O nesmyslnosti tzv. autorských poplatků. Již při jejich zavedení jsem říkal, že to povede pouze k exponenciálnímu růstu příjmů pár lidí v autorských svazech bez toho, aby cokoliv dělali. Psal jsem o tom v článku Zlegalizovaná zlodějina před necelými dvěma lety.
komentáře [6], 7. 4. 2008

 

U krmítka

Vždy jsem obdivoval fotky divoké přírody, jaké vycházejí například v National Geographic. Jenže pořídit takové fotky není rozhodně jednoduché. Chce to mít nejen zkušenosti, cit a trochu štěstí, ale také potřebné vybavení. Zkušenosti se dají sbírat na místech s velkou koncentrací zvířat - v mém případě okolí krmítek. Horší je to s vybavením.
komentáře [8], 17. 3. 2008

 

Jaro je tu!

Je to zvláštní - sice stále ještě nepřišla zima a už je zde jaro. Letošní počasí je opravdu všelijaké, ale příroda se již rozhodla. A to i přes předpovědi meteorologů, že Velikonoce mohou být bílé. Venku již kvete kde co, celý Petřín voní medvědím česnekem a sluníčko se do toho již umí docela pěkně opřít... Tak si říkám, jak to bude letos se šeříky. Dříve to byl vždy závod, zda stihnou rozkvést do výročí osvobození. Poslední roky je to spíš naopak. Na šeříky je ale ještě brzy. Na co lze narazit je vidět na fotkách, ale určitě se toho dá nalézt mnohem víc. A co vy, také na vás leze jaro? :-)
komentáře [7], 11. 3. 2008

 

Veverky - aktualizováno!!!

Tak tentokrát přidávám pár nepovedených fotek. Proč zveřejňuji takové? Protože u poslední série fotek zvířátek byla stížnost, že chybí veverky. Tak bych to rád napravil. Bohužel, veverky se mi dlouhodobě nedaří fotit. Není jich zdaleka tolik, co dříve a také je poněkud obtížné je fotit - pohybují se v lese, kde je málo světla a navíc rychle. Z této kombinace vycházejí většinou pouze rozmazané fotky. Takže tady jsou... Ale slibuji, že se pokusím sehnat lepší.
komentáře [5], 3. 3. 2008

 

Vítěství nad spamem

Musím se pochlubit, že jsem před Vánočními svátky vyhrál nad spamem. Jasně, trochu přeháním - válku zatím prohráváme všichni, neboť v tomto roce je plných 95 % e-mailů nevyžádaná pošta (v roce 2006 to bylo 88 %, v roce 2004 cca 70 %). Ale vyhrál jsem malou soukromou bitvu s jedním spammerem.
komentáře [3], 16. 1. 2008

 

Garmin a MacOS? Pokrok s rozpaky

Jsou to již dva roky, co společnost Garmin ohlásila, že bude podporovat počítače Apple. Jaký je za tu dobu pokrok? Musím přiznat, že nějaký je. Ovšem zatím stále velmi malý a navíc pochybné kvality. Pro turistické přístroje dnes existují 4 programy: WebUpdater, POI Loader, MapInstall a MapManager s tím, že poslední dva jmenované jsou podle mne program jeden.
komentáře [0], 15. 1. 2008

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65