Základy bezpečnosti 03 – Šifrujte (1. díl)

Pokračujeme v našem seriálu o počítačové bezpečnosti. V dnešním dílu se budeme věnovat šifrování dat. Proč a jak bychom měli svá citlivá data šifrovat? A není šifrování pouze pro odborníky?
komentáře [0], 7. 11. 2017

 

Základy bezpečnosti 02 – Bezpečná hesla (2. díl)

V minulém článku jsme se věnovali tomu, jak by mělo či nemělo vypadat bezpečné heslo. V dnešním pokračování se zaměříme na to, jak s nimi správně pracovat, abychom se v nich neztratili a zároveň je nevědomky neprozradili případnému útočníkovi
komentáře [0], 30. 10. 2017

 

Základy bezpečnosti 01 – Bezpečná hesla (1. díl)

Začínáme seriál článků věnovaný bezpečnosti. Bude zaměřený na počítačové laiky a srozumitelnou formou se budeme snažit vysvětlit základní věci, který by každý uživatel měl znát a chovat se podle nich.
komentáře [0], 11. 10. 2017

 

Další pokusy o astro fotky

Tak jsem po delší době zhotovil opět pár "astro" fotografií... No, asi bych to s tímto pojmenováním neměl přehánět, spíš šlo o jakési pokusy za velmi nevyhovujících podmínek. V každém případě jde o zachycení astronomických objektů...
komentáře [2], 5. 8. 2008

 

Proč nepublikuji fotky

Fotím rád a občas se mi snad i nějaká fotka povede. Lidé se mě často ptají, proč někde takové fotky nevystavuji či nepublikuji. Vprvé řadě mne to neláká. Možná proto, že chybí zpětná vazba. I když přiznávám, že když vidím svou fotku někde použitou, tak to potěší. V každém případě jsou zde i technické nedostatky, které takovému využití brání
komentáře [0], 3. 6. 2008

 

Nový "protikuřácký" zákon na spadnutí

Před časem se v televizi vysílala veřejná diskuze ohledně kouření v restauracích. Samozřejmě, že byla velice vášnivá a plná argumentů na obou stranách. Některé byly čistě subjektivní, jiné byly velice rozumné.
komentáře [8], 15. 5. 2008

 

Klaus je nebezpečný extremista

Já vím, že jde o poněkud radikální tvrzení. Ale bohužel jsem o něm přesvědčný. Nejprve proč je nebezpečný - je to z důvodu, že má moc. Nejen jako hlava státu, ale i jako bývalý vůdce nejsilnější politické strany. Je pravda, že náš prezident nemá takové pravomoci jako jeho americký protějšek, je ale jakýmsi morálním vůdcem, kterému mnoho lidí naslouchá
komentáře [9], 8. 4. 2008

 

Za výpalné platíme stále víc

Jediné, co mne napadá, je zvolat: "Já jsem to říkal". O čem je řeč? O nesmyslnosti tzv. autorských poplatků. Již při jejich zavedení jsem říkal, že to povede pouze k exponenciálnímu růstu příjmů pár lidí v autorských svazech bez toho, aby cokoliv dělali. Psal jsem o tom v článku Zlegalizovaná zlodějina před necelými dvěma lety.
komentáře [6], 7. 4. 2008

 

U krmítka

Vždy jsem obdivoval fotky divoké přírody, jaké vycházejí například v National Geographic. Jenže pořídit takové fotky není rozhodně jednoduché. Chce to mít nejen zkušenosti, cit a trochu štěstí, ale také potřebné vybavení. Zkušenosti se dají sbírat na místech s velkou koncentrací zvířat - v mém případě okolí krmítek. Horší je to s vybavením.
komentáře [8], 17. 3. 2008

 

Jaro je tu!

Je to zvláštní - sice stále ještě nepřišla zima a už je zde jaro. Letošní počasí je opravdu všelijaké, ale příroda se již rozhodla. A to i přes předpovědi meteorologů, že Velikonoce mohou být bílé. Venku již kvete kde co, celý Petřín voní medvědím česnekem a sluníčko se do toho již umí docela pěkně opřít... Tak si říkám, jak to bude letos se šeříky. Dříve to byl vždy závod, zda stihnou rozkvést do výročí osvobození. Poslední roky je to spíš naopak. Na šeříky je ale ještě brzy. Na co lze narazit je vidět na fotkách, ale určitě se toho dá nalézt mnohem víc. A co vy, také na vás leze jaro? :-)
komentáře [7], 11. 3. 2008

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-68