Veverky - aktualizováno!!!

Tak tentokrát přidávám pár nepovedených fotek. Proč zveřejňuji takové? Protože u poslední série fotek zvířátek byla stížnost, že chybí veverky. Tak bych to rád napravil. Bohužel, veverky se mi dlouhodobě nedaří fotit. Není jich zdaleka tolik, co dříve a také je poněkud obtížné je fotit - pohybují se v lese, kde je málo světla a navíc rychle. Z této kombinace vycházejí většinou pouze rozmazané fotky. Takže tady jsou... Ale slibuji, že se pokusím sehnat lepší.
komentáře [5], 3. 3. 2008

 

Vítěství nad spamem

Musím se pochlubit, že jsem před Vánočními svátky vyhrál nad spamem. Jasně, trochu přeháním - válku zatím prohráváme všichni, neboť v tomto roce je plných 95 % e-mailů nevyžádaná pošta (v roce 2006 to bylo 88 %, v roce 2004 cca 70 %). Ale vyhrál jsem malou soukromou bitvu s jedním spammerem.
komentáře [3], 16. 1. 2008

 

Garmin a MacOS? Pokrok s rozpaky

Jsou to již dva roky, co společnost Garmin ohlásila, že bude podporovat počítače Apple. Jaký je za tu dobu pokrok? Musím přiznat, že nějaký je. Ovšem zatím stále velmi malý a navíc pochybné kvality. Pro turistické přístroje dnes existují 4 programy: WebUpdater, POI Loader, MapInstall a MapManager s tím, že poslední dva jmenované jsou podle mne program jeden.
komentáře [0], 15. 1. 2008

 

Galerie fotek - zvířátka 2

Je to neuvěřitelné, ale je tomu více jak dva roky, kdy jsem na své stránky dal výběr mých fotek zvířat. Dokonce mne překvapilo, že své stránky provozuji tak dlouho... Za ty dva roky jsem samozřejmě nafotil řadu dalších záběrů. Předkládám některé, které mne nějak zaujaly. Jsou zde i takové, které sice nejsou příliš povedené, ale mám z nich radost z důvodu co na nich je. Jde především o kriticky ohroženou ještěrku zelenou (5. řádek, 3. sloupec), ohrožený největší evropský brouk roháč (5. řádek, 4. sloupec) či vzácný stepník rudý (7. řádek, 4. sloupec) - pokud se pletu, ať mě biologové prosím nebijí :-)
komentáře [2], 19. 9. 2007

 

Svěží vítr v digitálních fotoaparátech

Již delší dobu se vývoj ubírá více méně stejným směrem - pozvolné zlepšování stávajících parametrů, především zcela nesmyslné zvyšování rozlišení, které obraz spíše zhoršovalo. Přestože je celá řada způsobů, jak zlepšit funkčnost fotoaparátu, dlouho se nic zásadněji nového neobjevilo. Až nyní...
komentáře [0], 2. 9. 2007

 

Hodnocení keší

Geocaching je úžasná činnost. Krásná je především v tom, že si v ní každý může určit svá vlastní pravidla, co mu vyhovuje. Někdo se honí za množstvím, jiný si vybírá zapeklité hádanky, pro jiného je to zpestření pěkného výletu... V dnešní době se ale kešky množí jako houby po dešti. Je to důsledek stále větší rozšířenosti GPS mezi lidmi a tak řada lidí, co začíná, chce mít "ten svůj poklad". Bohužel to má vliv na kvalitu - mnoho z nich je bez nápadu a často umístěných i na celkem ošklivém místě. Pro kačery, kteří loví pro radost a kešky berou jako tipy k výletům, tak přinášejí často zklamání.
komentáře [4], 26. 8. 2007

 

Nečekaný gurmánský zážitek

Včera jsem zažil gurmánský zážitek. I když jsem jedl řadu mnohem lepších jídel, tento mne velmi zaujal, neboť byl zcela nečekaný - dočkal jsem se ho vlastně u stánku rychlého občerstvení, zkrátka u bufetu...
komentáře [1], 24. 8. 2007

 

Nový dalekohled

Tak jsem si konečně, po letech rozmýšlení, pořídil astronomický dalekohled. No, dalekohled - ono je to spíš takové malé kukátko do vesmíru :-) Zkrátka to je takový kompromis mezi požadavky a možnostmi. Tak tedy mám reflektor typu Newton, model SkyWatcher 150/750 na německé montáži EQ3-2 s pohonem obou os.
komentáře [5], 9. 6. 2007

 

Astronomický slovníček

Tento slovníček bude postupně narůstat podle toho, jak se budou objevovat nové výrazy v mých článcích. Pokud se zde objeví nějaká nepřesnost, budu rád za upozornění.Stejně tak za upozornění, pokud je nějaké heslo vysvětlené nesrozumitelně. Do budoucna bych byl nejraději, kdyby vznikla Wiki encyklopedie, ve které by se kromě výrazů objevily i návody a postupy pro začátečníky. Pokud se chce někdo na tvorbě přidat, budu jen rád.
komentáře [5], 2. 6. 2007

 

Focení vesmíru podruhé

Tak jsem po delší době opět zamířil objektiv k noční obloze. Sice se se současným vybavením nedají dělat žádné zázraky, ale za pokus nic nedám :-) První jsem vyzkoušel Venuši, která je nyní krásně vidět po setmění. Abych pravdu řekl, moc nevím, co si o výsledku myslet. Je pravda, že ji fotoaparát nezachytil jako bod, ale opravdu vykreslil malý kotouček, což už je první záhada. Venuše je totiž tzv. "vnitřní planeta", tj. s oběžnou dráhou blíž, než je Země. Protože je vidět za pomoci odraženého světla, jako úplněk může být pouze když je vůči Zemi za Sluncem (nebo blízko něj), takže je Sluncem přezářená. Takže pokud mám vidět srpek, jak to, že je vidět celý kotouč? Navíc na povrchu se objevily podivné kružnice, které by tam neměly být. Venuše má totiž velmi hustou atmosféru a ve viditelném spektru se jeví celkem jednolitě. Takže to vypadá na nějaký optický klam zapříčiněný pravděpodobně objektivem nebo atmosférou.
komentáře [1], 27. 4. 2007

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-68