Máte legální Windows?

Minulý týden začal MS prověřovat legálnost instalací Windows XP (více například zde, tisková zpráva MS je zde). Údajně se má jednat o 1,6 milionu instalací, což mi přijde jako divné číslo. Osobně si myslím, že je instalací výrazně víc. Už jen proto, že na Windows XP Pro jede i vetšina pokladen. Kontrola probíhá prostřednictvím "služby" Automatické aktualizace. Na jiných systémech se programům odesílající informace bez vedomí uživatele říká spyware :-) Podle MS je u nás nainstalováno téměř 40 procent Windows nelegálně. Vtip je v tom, že za nelegální instalace považuje MS ty, od kterých prodejce nezaplatil licenční poplatky, přestože je od zákazníka vybral. Otázka je, jaké budou následné kroky (ať již právní nebo jiné). V současné době se údajně provádí pouze kontrola.
komentáře [2], 2. 10. 2006

 

Politická překvapení letošního léta

Tak máme novou vládu. Otázka je, na jak dlouho. V každém případě je současný stav dlouhodobě neudržitelný. A zatím vše nasvědčuje tomu, že vývoj bude přínosný pro lháře Paroubka, jak jsem psal již po volbách. Přesto mě pár věcí celkem překvapilo.
komentáře [3], 7. 9. 2006

 

Jak jsem si nekoupil mobil.

Tak jsem si řekl, že už dozrál čas si pořídit mobil. Ani ne tak kvuli telefonování, ale pro mobilní Internet. Jenže jsem narazil, přestože jsem neměl velké požadavky. Chtěl jsem jen mobil umožňující rychlé připojení s prohížečem Internetu a pokud možno ne Nokii.
komentáře [2], 13. 7. 2006

 

Focení vesmírných objektů

Také fotíte astronomické objekty? Určitě ano. Minimálně zblízka naši Zemi, občas třeba Měsíc, případně také Slunce. Jiné jsou ale spíše pro astronomické nadšence se speciálním vybavením. O dovolené jsem si jen tak cvičně zkusil fotit hvězdnou oblohu jen tak, pouze fotoaparátem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem viděl výsledky!
komentáře [0], 11. 7. 2006

 

Opět nás čeká rudá vláda

Politici ani politologové o tom sice zatím moc nemluví, ale myslím, že je rozhodnuto. Čekají nás další roky vlády velkohubého lháře Paroubka a jeho arogantních přisluhovačů. Proč si to myslím? Komančové už z principu ruku pro vládu ODS nezvednou a poslanci její odnože ČSSD za zavřenými dveřmi "dobrovolně" podepsali, že je také žádným způsobem nepodpoří. ODS tak nemá šanci vládu sestavit. Ano, existuje teoretická šance, že by přesto pro ně někdo hlasoval, ale je to velice nepravděpodobné. A i kdyby se to podařilo, tak to nic neřeší, neboť taková vláda nemůže nic prosadit a brzy by se opět hlasovalo o důvěře... Je to smutné, když pro levici hlasovalo přibližně o 200 tisíc lidí méně a tudíž nemá od voličů mandát vládnout. Ale ti jsou nyní již nedůležití.
komentáře [2], 12. 6. 2006

 

Zlegalizovaná zlodějina

Tak se bude zase zdražovat. Co tentokrát? Všechno možné související s elektronikou. Přijde vám to divné, když už nyní jsou u nás ceny vyšší než jinde ve světě? Mně také, ale prý se málo platí "umělcům". Ano, za tímto zdražováním stojí OSA, Dilia či Integram (tj. organizace zastupující některé autory).
komentáře [9], 2. 6. 2006

 

Island

Dnes opět pár fotek. Tentokrát z mé oblíbené země - z Islandu. Je to jen výběr z mé cesty na tento ostrov v roce 1999. Jen se omlouvám za nižší kvalitu, je to focené ještě na klasický film a následně scanované z fotek. Zato jsou ale s popisem :-)
komentáře [1], 16. 4. 2006

 

GPS v praxi

Konečně. Letos poprvé se mi podařilo vyrazit ven z Prahy. Pravda, nebyla to žádná výprava na druhý konec světa, ale i tak to bylo fajn. V každém případně to byla dobrá příležitost pro vyzkoušení GPS.
komentáře [0], 9. 4. 2006

 

Jablka na hvězdárně

O víkendu se v krásném areálu Ondřejovské hvězdárny u příležitosti 30. výročí založení společnosti Apple uskutečnilo setkání příznivců této firmy. Setkání organizoval Roman Šula, za což bych mu rád poděkoval.
komentáře [0], 3. 4. 2006

 

Boží dopuštění

Tak tentokrát opět něco ze života, i když tato témata nemám moc rád. O víkendu ale u nás bylo boží dopuštění, takže nebyl moc čas ani síla napsat něco jiného...
komentáře [1], 26. 3. 2006

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65