Perličky z výletů

Dlouho jsem blog zanedbával... :-( Ne že by nebylo o čem psát. Témat je mnoho. Namátkou o našem extrémistickém prezidentovi, o megalomanských projektech typu olympiáda, o alternativních zdrojích energie atd. Ale vše vydá na dlouhé články, na které se mi nedostává času. Tak alespoň pro zpestření přikládám pár perliček z nedávných výletů
komentáře [2], 11. 4. 2007

 

Garmin na Mac nezapoměl!

Neuveřitelné! Garmin přestává ignorovat MacOS X!!! Ano, sice již před více jak rokem oznámil podporu (přesně 10.1.2006, tisková zpráva je zde ), ale doposud bylo ticho po pěšině. Vtipné na tom je především to, že oznamují práci na kompatibilitě s MacOS X 10.4 "Tiger", který však bude již v létě pravděpodobně nahrazen novou verzí systému.
komentáře [0], 10. 4. 2007

 

Hrátky s Google Earth

Asi se nenajde mnoho lidí pracujících s počítačem, kteří by neznali program Google Earth. Tento virtuální svět mě naprosto okouzlil. A to především proto, že skýtá netušené možnosti. Navíc je zdarma (základní verze) a je dostupný nejen pro Wokenice, ale i pro MacOS X a dokonce i Linux. Kdo ještě nemá, vřele doporučuji. Ke stažení je zde.
komentáře [5], 3. 10. 2006

 

Máte legální Windows?

Minulý týden začal MS prověřovat legálnost instalací Windows XP (více například zde, tisková zpráva MS je zde). Údajně se má jednat o 1,6 milionu instalací, což mi přijde jako divné číslo. Osobně si myslím, že je instalací výrazně víc. Už jen proto, že na Windows XP Pro jede i vetšina pokladen. Kontrola probíhá prostřednictvím "služby" Automatické aktualizace. Na jiných systémech se programům odesílající informace bez vedomí uživatele říká spyware :-) Podle MS je u nás nainstalováno téměř 40 procent Windows nelegálně. Vtip je v tom, že za nelegální instalace považuje MS ty, od kterých prodejce nezaplatil licenční poplatky, přestože je od zákazníka vybral. Otázka je, jaké budou následné kroky (ať již právní nebo jiné). V současné době se údajně provádí pouze kontrola.
komentáře [2], 2. 10. 2006

 

Politická překvapení letošního léta

Tak máme novou vládu. Otázka je, na jak dlouho. V každém případě je současný stav dlouhodobě neudržitelný. A zatím vše nasvědčuje tomu, že vývoj bude přínosný pro lháře Paroubka, jak jsem psal již po volbách. Přesto mě pár věcí celkem překvapilo.
komentáře [3], 7. 9. 2006

 

Jak jsem si nekoupil mobil.

Tak jsem si řekl, že už dozrál čas si pořídit mobil. Ani ne tak kvuli telefonování, ale pro mobilní Internet. Jenže jsem narazil, přestože jsem neměl velké požadavky. Chtěl jsem jen mobil umožňující rychlé připojení s prohížečem Internetu a pokud možno ne Nokii.
komentáře [2], 13. 7. 2006

 

Focení vesmírných objektů

Také fotíte astronomické objekty? Určitě ano. Minimálně zblízka naši Zemi, občas třeba Měsíc, případně také Slunce. Jiné jsou ale spíše pro astronomické nadšence se speciálním vybavením. O dovolené jsem si jen tak cvičně zkusil fotit hvězdnou oblohu jen tak, pouze fotoaparátem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem viděl výsledky!
komentáře [0], 11. 7. 2006

 

Opět nás čeká rudá vláda

Politici ani politologové o tom sice zatím moc nemluví, ale myslím, že je rozhodnuto. Čekají nás další roky vlády velkohubého lháře Paroubka a jeho arogantních přisluhovačů. Proč si to myslím? Komančové už z principu ruku pro vládu ODS nezvednou a poslanci její odnože ČSSD za zavřenými dveřmi "dobrovolně" podepsali, že je také žádným způsobem nepodpoří. ODS tak nemá šanci vládu sestavit. Ano, existuje teoretická šance, že by přesto pro ně někdo hlasoval, ale je to velice nepravděpodobné. A i kdyby se to podařilo, tak to nic neřeší, neboť taková vláda nemůže nic prosadit a brzy by se opět hlasovalo o důvěře... Je to smutné, když pro levici hlasovalo přibližně o 200 tisíc lidí méně a tudíž nemá od voličů mandát vládnout. Ale ti jsou nyní již nedůležití.
komentáře [2], 12. 6. 2006

 

Zlegalizovaná zlodějina

Tak se bude zase zdražovat. Co tentokrát? Všechno možné související s elektronikou. Přijde vám to divné, když už nyní jsou u nás ceny vyšší než jinde ve světě? Mně také, ale prý se málo platí "umělcům". Ano, za tímto zdražováním stojí OSA, Dilia či Integram (tj. organizace zastupující některé autory).
komentáře [9], 2. 6. 2006

 

Island

Dnes opět pár fotek. Tentokrát z mé oblíbené země - z Islandu. Je to jen výběr z mé cesty na tento ostrov v roce 1999. Jen se omlouvám za nižší kvalitu, je to focené ještě na klasický film a následně scanované z fotek. Zato jsou ale s popisem :-)
komentáře [1], 16. 4. 2006

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-68