Souboj o nástupce DVD

Tento rok je ve znamení souboje dvou velkoformátových médíí určených především pro záznam filmů v kvalitě HDTV. O přízeň se ucházejí média Blu-ray a HD-DVD. Co nás tedy čeká? Jaké budou přínosy a nevýhody peo uživatele?
komentáře [2], 19. 3. 2006

 

Současné trendy Apple

Tento článek jsem původně napsal pro Appleforum, server pro přiznivce pořítačů Apple. Ale myslím, že ho mohu dát i sem. Ostatně dva články za týden nějak nestíhám psát a něco uveřejnit musím... :-)
komentáře [2], 11. 3. 2006

 

Ekologické ohlédnutí 2

Nedávno jsem se vrátil k některým ekologickým kauzám, které se odehrávaly v loňském roce. Podívejme se, jaký je vývoj u dalších sporných projektů. Popis jednotlivých kauz najdete v Ekologickém rozcestníku.
komentáře [0], 5. 3. 2006

 

RFID revoluce

Ať se nám to líbí, nebo ne, RFID je za dveřmi a v brzké době bude všude. A to přesto, že většina lidí vůbec neví o co se jedná. RFID (Radio Frequency Identification, identifikace na rádiové frekvenci) je něco jako elektronický čárový kód. A jak něco takového vypadá? A k čemu je to dobré?
komentáře [4], 26. 2. 2006

 

Návštěva ZOO

Sláva, po dlouhé době se mi konečně podařilo ušetřit pár hodin a vzhledem k tomu, že venku bylo opravdu krásně, vyrazil jsem ven. Bohužel bych nestihl nikam mimo Prahu. Ale k dispozici byl volňásek, a tak jsem šel do ZOO.
komentáře [4], 19. 2. 2006

 

Statistiky webu

Tak jsem se po roce podíval na statistiku přístupu na můj server. Vzhledem k celkové návštěvnosti a využívání mého serveru (nejenom stránky tohoto blogu) jsou tyto statistiky spíš jen pro zajímavost.
komentáře [2], 12. 2. 2006

 

Ekologické ohlédnutí

Po delší době bych se rád vrátil k některým známým ekologickým kauzám. Jaký je jejich stav na začátku nového roku? U kolika z nich už je rozhodnuto? Podařilo se některé zvrátit?
komentáře [3], 1. 2. 2006

 

Co nás čeká v dalších letech?

Po delší odmlce bych opět rád všechny pozdravil a dodatečně popřál pěkný a úspěšný rok 2006. Bohužel byl konec loňského roku a začátek tohoto velmi náročný, neboť se mi sešlo několik věcí. Protože bych se ale rád pomalu propracoval k normálu, pokusím se alespoň jednou týdně něco napsat :-)
komentáře [4], 26. 1. 2006

 

První dojmy s GPS

Tak jsem si konečně, po dlouhém rozmýšlení, pořídil GPSku. Moc pěkná hračička to je, přestože bych k ní pár výhrad měl. Především nechápu, proč ani špičkové modely nejrozšířenější značky mají pouze interní (a relativně omezenou) paměť a nemají rozšiřující slot. Dnes je to zcela běžná věc prakticky u všech přenosných zařízení - od foťáků, přes PDA, MP3 přehrávače až po GPS zařízení - ovšem od jiných společností (na které zase nejsou mapy...). Asi jsem vážně moc náročný, když bych chtěl běžné věci
komentáře [3], 21. 11. 2005

 

Jak dostat peníze z lidí

Tak jsem zaúkoloval techniku, která teď bude pěkných pár hodin pracovat. Tak mám čas konečně zase něco napsat :-) Nedávno jsem si četl můj oblíbený Koktejl a zaujala mě zprávička, ve které se píše: "Kupovat v Itálii padělky značkového zboží se nevyplácí. Od května tu platí zákon, podle ktrého policie ukládá vysoké pokuty zákazníkům, kteří se nechají v uličkách k podezřele výhodné koupi zlákat..." Pokuty mají být ve výši 10 tisíc Eur.
komentáře [2], 20. 11. 2005

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65