Co nás čeká v dalších letech?

Po delší odmlce bych opět rád všechny pozdravil a dodatečně popřál pěkný a úspěšný rok 2006. Bohužel byl konec loňského roku a začátek tohoto velmi náročný, neboť se mi sešlo několik věcí. Protože bych se ale rád pomalu propracoval k normálu, pokusím se alespoň jednou týdně něco napsat :-)
komentáře [4], 26. 1. 2006

 

První dojmy s GPS

Tak jsem si konečně, po dlouhém rozmýšlení, pořídil GPSku. Moc pěkná hračička to je, přestože bych k ní pár výhrad měl. Především nechápu, proč ani špičkové modely nejrozšířenější značky mají pouze interní (a relativně omezenou) paměť a nemají rozšiřující slot. Dnes je to zcela běžná věc prakticky u všech přenosných zařízení - od foťáků, přes PDA, MP3 přehrávače až po GPS zařízení - ovšem od jiných společností (na které zase nejsou mapy...). Asi jsem vážně moc náročný, když bych chtěl běžné věci
komentáře [3], 21. 11. 2005

 

Jak dostat peníze z lidí

Tak jsem zaúkoloval techniku, která teď bude pěkných pár hodin pracovat. Tak mám čas konečně zase něco napsat :-) Nedávno jsem si četl můj oblíbený Koktejl a zaujala mě zprávička, ve které se píše: "Kupovat v Itálii padělky značkového zboží se nevyplácí. Od května tu platí zákon, podle ktrého policie ukládá vysoké pokuty zákazníkům, kteří se nechají v uličkách k podezřele výhodné koupi zlákat..." Pokuty mají být ve výši 10 tisíc Eur.
komentáře [2], 20. 11. 2005

 

Galerie fotek - Krajinky, příroda 1

Tak jsem se konečně dostal i k fotkám krajinek a přírody. Musím přiznat, že tato kategorie je pro mně nejtěžší na výběr, neboť mnoho fotek se mi líbí hlavně proto, že k tomu místu mám třeba nějaký vztah či vzpomínky. Bohužel, i když kvůli množství možná naštěstí, nemám fotky v elektronické podobě z mých nejoblíbenějších krajin - z Islandu a Skandinávie. Ale třeba se někdy dostanu k jejich naskenování. I když lepší by bylo tam opět zajet a nějaké udělat digitálem :-) Opět jsem se ale nedostal k popsání, takže pokud vás nějaká zaujala, rád odpovím co na ní je.
komentáře [0], 17. 11. 2005

 

Galerie fotek - Architektura 2

Před pár dny jsem slíbil druhou várku fotek architektury. Tak tady je:
komentáře [6], 7. 11. 2005

 

Pořád ten Explorer :-(

Tak jsem se zase po nějaké době podíval na statistiky přístupu na mé stránky. Zarazil mě veliký nárůst přístupů z Internet Exploreru. Docela by mě zajímalo, kdo ho používá, neboť u všech známých se pokouším o osvětu a většina z nich používá jiné prohlížeče. Navíc se v něm tyto stránky nezobrazují správně a při vstupu sem jsou na to upozorňováni...
komentáře [12], 3. 11. 2005

 

Galerie fotek - Architektura 1

Bohužel poslední dobou nemám prakticky žádný čas... Aby se tu alespoň něco dělo, dám sem další sérii fotek, tentokrát zaměřenou na architekturu. Tu moc fotit neumím, takže většina fotek je pro mně zajímavá především obsahem nebo atmosférou. Snad se vám budou také alespoň trochu líbit (i když ve skutečnosti jsou přeci jen hezčí). Bohužel nestíhám udělat popisky, takže pokud někoho některé budovy zaujmou, stačí se zeptat :-) Těch fotek mám ale poněkud víc, proto nyní jen první část:
komentáře [2], 28. 10. 2005

 

Pandemie a degenerace - doplněno!!!

Stále častěji se mluví o blížící se pandemii - o epidemii chřipky, která zahubí miliony lidí. Jako nejpravděpodobnější viník se zmiňuje mutace viru H5N1 způsobující tzv. ptačí chřipku. Sledují se ale i jiné varianty. Co však proti tomu dělat? Nebo jen panikařit?
komentáře [3], 4. 10. 2005

 

Rudý Paroubek

Kam ten svět spěje? Občas se nestačím divit. Stačí se občas podívat na přenos z Poslanecké sněmovny, kde pan premiér hromuje, vyhrožuje a každou chvíli mění svůj názor. Když potom vidím výsledky průzkumu veřejného mínění, kde se takový člověk opakovaně objevuje jako nejpopulárnější (více zde, zde, nebo také zde), nestačím se divit.
komentáře [2], 2. 10. 2005

 

Koupíme si rezervaci?

Nedávno mě zaujala jedna věta, co padla v pořadu České Televize Na větvi. Pronesl jí jeden z majitelů firmy vlastnící velké množství jihočeských rybníků v rozhovoru týkajícího se vybagrování jednoho ze zarostlých rybníků. Přesné znění si již nepamatuji, ale přibližně to bylo takto: "Nevidím důvod, proč bych si měl vydržovat na svém majetku nějakou rezervaci. Majetek je od toho, aby mi vydělával."
komentáře [0], 22. 9. 2005

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-68