Galerie fotek - rostlinky

Dlouho už jsem na stránky nedal žádné fotky. Zvířátka už byla, tak teď pár fotek rostlin:
komentáře [1], 29. 8. 2005

 

Ekologové očima médií

Opět se vracím k mému oblíbenému časopisu, k National Geographic. V srpnovém čísle vyšel článek, který volně navazuje na několik jiných z loňského roku (viz. můj nedávný článek). Tentokrát se věnuje energiím budoucnosti.
komentáře [0], 27. 8. 2005

 

Následky CzechTeku

Již od začátku dění okolo CzechTeku jsem v rozpacích, co se kolem děje. Musím se přiznat, že techno nemám rád. Nelíbí se mi opravdu hodně, stejně jako se mi nelíbí, když jsou touto hudbou obtěžováni jiní lidé. Na druhou stranu nedokážu pochopit zásah u Mlýnce a to z několika důvodů:
komentáře [0], 10. 8. 2005

 

Bojkot Microsoftu

Kdo mě zná, ten ví, jaký mam názor na společnost Microsoft a co si myslím o ní a jejich produktech. Přesto jsem se až doposud bránil zde uveřejňovat nějaké komentáře. Možná proto, že by to byla práce skoro na plný uvazek. Ke změně názoru mě přivedla nedávná poslední zkušenost, která mi opět výrazně zkomplikovala život. Problémy s touto firmou mám prakticky stále - a to přesto, že se s ní snažím nemít absolutně nic společného. Ale to je problém každého monopolu. Pro představu, co vás může čekat, pokud s touto firmou musíte jednat, uvádím dvě mé historky.
komentáře [8], 30. 7. 2005

 

Galerie fotek - zvířátka

Tak jsem si řekl, že své stránky konečně také trochu oživím. Probral jsem se archivem svých fotek a vybral ty, které se mi líbí. Doufám, že se nelíbí jen mně. Nakonec se ukázalo, že jich je poněkud víc, než jsem původně čekal. Rozdělil jsem je tedy na jednotlivá témata a dnes předkládám fotky zvířat. Někdy příště budou třeba rostliny, krajinky, architektura...
komentáře [3], 22. 7. 2005

 

Zákonodárci vrací úder

Je to věčný boj. Minulý týden zatrhl Ústavní soud vládě a parlamentu prosadit stavbu jezů na Labi silou (resp. za pomoci protiústavního zákona) a dnes už je tu další snaha o prosazení zájmu stavbařů.
komentáře [0], 18. 7. 2005

 

Jezy na Labi a demokracie

Dnes (14. července 2005) rozhodl Ústavní soud, že nelze označit stavbu jezů na Labi za veřejný zájem zákonem, jak to prosazovalo ministerstvo dopravy. Tento zákon měl zjednodušit jejich výstavbu právě jejich prohlášením veřejným zájmem. Podle Ústavního soudu o tom, co je a co není veřejný zájem musí rozhodovat správní orgány a nikoliv zákonodárci. Navíc toto rozhodnutí musí být možné zpětně přezkoumatelné soudem, což by v tomto případě nemohlo být - soud se musí řídit podle zákona a nikolv ho přímo hodnotit. Sice se tak nezabrání stavbě, ale bylo zabráněno jejímu prosazení za každou cenu z nejvyšších míst. Při celkovém jednání o stavbě se jedná pouze o jednu bitvu z mnoha.
komentáře [2], 14. 7. 2005

 

Přehřátá planeta

Relativně často kolem sebe slyším v souvislosti s oteplováním planety názory, že vlastně o nic nejde, že se s tím příroda vypořádá, že je zanedbatelné, že to není vlivem člověka, ale že se klima stále mění apod. Je pravda, že nikdo nedokáže s určitostí říci, do jaké míry jsou změny klimatu zapříčiněné člověkem, či zda jde o opakující se výkyv. Je známo, že před tisíci lety bylo výrazně teplejší podnebí, Grónsko bylo zelené, v Anglii rostla vinná réva atd. Pak přišlo zase ochlazení. Nejde teď opět jen o další výkyv? A je vůbec tak špatné, když se trochu oteplí?
komentáře [3], 17. 6. 2005

 

Co může přinést přechod Applu na Intel?

Před pár dny (6. června 2005) ohlásil Steve Jobs chystaný přechod na procesory společnosti Intel. To samozřejmě rozpoutalo řadu dohadů, spekulací a úvah, co všechno tento radikální krok může přinést. Co víme jistě? Že přechod začne za rok a dokončen má být o rok později. Vše ostatní jsou pouze neověřené dohady.
komentáře [0], 14. 6. 2005

 

Člověk a vymírání druhů

Nedávno jsem četl na serveru Science World rozhovor "O velkých vymíráních se RNDr. Stanislavem Mihulkou Ph. D." (Biologická fakulta Jihočeské univerzity a Botanický ústav AVČR v Průhonicích). Zaujali mě především jeho názory ohledně vymírání druhů v souvislosti s činností člověka.
komentáře [4], 7. 6. 2005

 

Starší články: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65