Rudý Paroubek

Kam ten svět spěje? Občas se nestačím divit. Stačí se občas podívat na přenos z Poslanecké sněmovny, kde pan premiér hromuje, vyhrožuje a každou chvíli mění svůj názor. Když potom vidím výsledky průzkumu veřejného mínění, kde se takový člověk opakovaně objevuje jako nejpopulárnější (více zde, zde, nebo také zde), nestačím se divit.

Pokud si k tomu domyslím ještě přibližování ke komunistům, běhá mi ze současného pana premiéra mráz po zádech. A nejde jen o schvalování zákonů za pomoci komunistů, ale přímo i o jeho komunistické názory. Jedním z nich je třeba i jeho postoj k vyvlasňování. V současné době jím vyhrožuje v souvislosti s chystanou stavbou továrny společnosti Hyundai (více zde). K jejich prosazení se dokonce uchyluje k velmi průhledným lžím, neboť argumentuje získáním investic 1,5 mld eur a 7000 pracovních míst, přestože sama automobilka mluví pouze o třetinu menších investicích a jen o 3000 pracovních míst. Samozřejmě, že i tři tisíce pracovních míst je relativně mnoho. Otázka ale je, co je veřejný zájem. U staveb státu to ještě nějak dokáži pochopit (i když s tím příliš nesouhlasím), ale u soukromého subjektu a ještě k tomu ze zahraničí? Samozřejmě, že odpověď je, že veřejným zájmem jsou ta pracovní místa. Ale kde je ta hranice? 7000 pracovních míst? 3000 míst? 1000? 500? 100? 50? Vzhledem k tomu, že tato hranice není dána, velmi to zavání vyvlastňováním z roku 1948. Aby se v zájmu zvyšování zaměstnanosti nakonec nevyvlastňovalo hromadně. Pokud toto není přesně definované, jedná se podle mně o velmi nebezpečný precedens!

Mimochodem - kdo si chce o praktikách pana premiéra přečíst trochu více, doporučuji Necenzurované noviny Petra Cibulky č. 22/2000. Není to příliš veselé čtení.

 

  Komentáře

 • ParouBack mi byl nesympatický od samého počátku, když jsem o něm ještě vůbec nic nevěděl. V současnosti ho už úplně nesnáším, není mi jasné, čím myslí ty davy lidí, kterým se líbí, případně, zda ty davy lidí vůbec myslí. Oni to budou, kdo nakonec na vládu hovada jeho formátu doplatí.
  Roman Šula
   
 • Brrrr... jde mi z toho mráz po zádech. V těhle věcech se vůbec nevyznám, ale že to kolem pana premiera smrdí, to je zřejmé. Když tak člověk neustále čte o těch milionech a miliardách, o které se špatným hospodařením příchází, kam vlastně ony mizí????!!! Vždyť jsou to nepředstavitelné sumy! Ke komentáři p. R. Šuly: Obávám se, že to budou nejen oni kdo na to doplatí, ale všichni bez rozdílu!
  Tabita
   
 

Jméno
Text