Návštěva ZOO

Sláva, po dlouhé době se mi konečně podařilo ušetřit pár hodin a vzhledem k tomu, že venku bylo opravdu krásně, vyrazil jsem ven. Bohužel bych nestihl nikam mimo Prahu. Ale k dispozici byl volňásek, a tak jsem šel do ZOO.

Počasí bylo opravdu jarní. Celý den byl na krátké rukávy (i když jsem kupodivu na nikoho jiného nenarazil). Takže přes Staromák na Letnou a přes Stromovku do Troje. Na trojském ostrově od poslední návštěvy postavili nový most. Ale i ZOO je plná změn. Především je již z větší části hotvý "vodní svět a opičí ostrovy" a také je přestavěná "severní cesta". To znamená výběh ussurijských tygrů, sovince atp. Na ty ostrovy jsem obzvlášť zvědavý. Hlavně jestli se některým zvířatům podaří překážky překonat. Od svobody je dělí v podstatě jen vodní příkop a na můstkách, po kterých chodí lidé potom kovový rošt pod napětím. A jak jednou přiznal Fejk, nejsou žádná pravidla, jak má vypadat překážka u konkrétního zvířete. Vždy je to jen na odhadu ošetřovatelů. U ptáků či malých opic o moc nejde, ale kdyby se podařilo utéct třeba tygrovi, bylo by to horší. Jako příklad uváděl ZOO Plzeň, kde od lidí odděluje lvy jen vodní příkop a ohradník, což už on považuje tak na hraně (ale přiznává, že není odborník). A také je každé zvíře jiné. Můžete celý život chovat opice a do vody vám nevlezou a pak přijde jedna, co se ráda koupe... :-)

kacer  Moja

Sluníčko vytáhlo do ZOO hodně lidí, ale to se dalo čekat. Jinak to tam zatím vypadalo trochu smutně, neboť samozřejmě vše bylo holé, chyběla zelená. Vodní plochy byly pod ledem a hodně výběhů bylo prozatím prázdných. Ale i tak to bylo fajn. Kdo tam delší dobu nebyl, tomu bych doporučil si počkat na jaro a vyrazit tam. Asi se bude hodně divit, jak se trojská ZOO změnila.

levhart  leguani

 

  Komentáře

 • No jo, do ZOO do Prahy mě pořád ukecávají děti, byly zatím jen několikrát v Jihlavě a v Brně. Asi jim na jaře vyjdu vstříc.
  Roman Šula
   
 • Jestli jste tam nebyli delsi debu, tak ji nepoznate :-) Ale promenami prochazi vetsina zahrad. Take se mi libi treba ZOO v Decine
  Lukas Kalista
   
 • No, já vždycky děckám říkám, že jsem lev, a tak že vlastně mají doma safari.
  Roman Šula
   
 • A to ještě mají Safari i na počítači...
  Roman Šula
   
 

Jméno
Text