Opět nás čeká rudá vláda

Politici ani politologové o tom sice zatím moc nemluví, ale myslím, že je rozhodnuto. Čekají nás další roky vlády velkohubého lháře Paroubka a jeho arogantních přisluhovačů. Proč si to myslím? Komančové už z principu ruku pro vládu ODS nezvednou a poslanci její odnože ČSSD za zavřenými dveřmi "dobrovolně" podepsali, že je také žádným způsobem nepodpoří. ODS tak nemá šanci vládu sestavit. Ano, existuje teoretická šance, že by přesto pro ně někdo hlasoval, ale je to velice nepravděpodobné. A i kdyby se to podařilo, tak to nic neřeší, neboť taková vláda nemůže nic prosadit a brzy by se opět hlasovalo o důvěře... Je to smutné, když pro levici hlasovalo přibližně o 200 tisíc lidí méně a tudíž nemá od voličů mandát vládnout. Ale ti jsou nyní již nedůležití.

Jakmile by byl sestavením vlády pověřen zástupce KSČSSD, tak mají automaticky polovinu hlasů a navíc KDU a Zelené, kteří se na vládě chtějí podílet. Dokonce i s oficiálním mandátem jednat s KSČSSD o vládě. Stačí jedné z těchto stran nabídnout nějaké to nedůležité křeslo ve vládě a mají pohodovou většinu... Žádné pěkné vyhlídky to nejsou.

Ti, kteří takové lidi volí by si měli alespoň pamatovat, co tvrdí. Lhář, který během pár hodin otočí o 180 stupňů (jeho výroky o úřednické vládě, o prof. Švejnarovi, o volebním výsledku atp.). Člověk, který psychycky neunese ani porážku ve volbách (přestože to bylo řadu měsíců jasné), takový člověk nemá co dělat v čele státu. Nechci vidět, co by dělal v případě opravdové krize. V současné době hrozí vládou jedné strany v případě, že by ODS měla premiěra i předsedu sněmovny. Copak jsme v tom případě měli do teď? Paroubek si nepamatuje, že p. Zaorálek, dosavadní předseda poslanecké sněmovny, je jeho spolustraník? A o co usilují nyní? Chtějí křeslo předsedy sněmovny a poté hlasovat o podpoře vlády. Tu nepodpoří, sestaví vlastní a opět budou bude "vláda jedné strany", ale ta jim samozřejmě nevadí. Nebo si pak někdo myslí, že se pak toho křesla vzdají? Zároveň tvrdí, že budou hlasovat jen pro vládu odborníků. Jaképak odborníky navrhne KSČSSD, až bude pověřena sestavením vlády ona? Předpokládám, že takové...

 

  Komentáře

 • Taky je dobre poslouchat proslovy jednotlivych funkcionaru CSSD (soudruh Skromach). Kteri mluvi o tom ze neni jejich zajmem stredoprava vlada a na zajem a prani obcanu (dolozene vysledkem voleb) jaksi zapomeli.
  Ondrej
   
 • \"Česká politická scéna\" je jedna obrovská \"komedie\" a tohle je akorát tak boj o koryta :(. Bohužel většině našich politiků nejde o to, aby náš stát fungoval, ale aby oni mohli prosazovat \"své\" zájmy, nikoliv zájmy voličů. Pro pana Paroubka, který se neštítil výsledky demokratických voleb přirovnat k únoru 48, a jemu podobné, jsou ti, kteří nehlasovali pro ČSSD, akorát chamraď. Vyhlídky skutečně více než dobré!!!
  Tabitka
   
 

Jméno
Text