Jak jsem si nekoupil mobil.

Tak jsem si řekl, že už dozrál čas si pořídit mobil. Ani ne tak kvuli telefonování, ale pro mobilní Internet. Jenže jsem narazil, přestože jsem neměl velké požadavky. Chtěl jsem jen mobil umožňující rychlé připojení s prohížečem Internetu a pokud možno ne Nokii.

Vodafone vypadl hned, protože rychlé připojení vůbec nenabízí. T-Mobile má asi nejlepší připojení, ale mají je zcela oddělené od komunikačních služeb. To sice umožňuje vyšší rychlosti připojení, ale zase na to musí být speciální zařízení a ne mobil (což znamená zařízení navíc). Jediným řešením je tedy Eurotel. Ten si ale vymyslel jinou lahůdku - má dva typy připojení. Ve městě hodlá mít rychlejší UMTS a na venkově pro změnu EDGE. Pokud chce být tedy člověk opravdu mobilní, musí mít mobil podporující obě technologie. S tím výrobci moc nepočítali, takže v úvahu přichází pouze pár mobilů od Nokie, kterou jsem původně nechtěl - často nedodržuje standardy (což je mi za prvé proti srsti a za druhé to způsobuje zbytečné problémy) a proti srovnatelným modelům jiných výrobců je předražená.

Vtip nastane, když na Nokii přistoupím. V tom případě bych rád model, který má alespoň kvalitní browser. Ty sice Nokia představila již před pár měsíci, ale v prodeji ještě nejsou, nejdražší model teď v létě, zbytek snad do konce roku. Takže mobil si možná pořídím až příští rok. I když s tímto přístupem třeba také nikdy.

 

  Komentáře

 • A co takhle koupit ten nejlevnejsi mobil, co umi pozadovane veci (a Bluetooth) a treba Nokii 770 jako internetovy terminal? Ja vim, jsou to dve krabicky misto jedne, je to drahe, Nokia 770 se u nas prodava jen na par mistech a bezi na ni Linux. Ale zase ma obrazovku 800x480 a bezi na ni skoro desktopova Opera (s Flash pluginem tusim kompatibilnim s verzi 7 atd.), pripadne se da doinstalovat Firefox (tedy Minimo). A sama o sobe ma Nokia 770 jeste docela slusne WiFi, coz se mozna taky muze hodit. V pripade potreby je to pouzitelnejsi nez browser na mobilu a taky je to cca 10x lehci nez iBook nebo Powerbook.
  nula
   
 • Coz o to, ja bych se klidne smiril s malym displejem. Tak casto bych to na serfovani zase nepotrebuji. Problem je ale v operatorech, nebot at si poridim cokoliv, stejne se nepripojim...
  Lukas Kalista
   
 

Jméno
Text