Garmin na Mac nezapoměl!

Neuveřitelné! Garmin přestává ignorovat MacOS X!!! Ano, sice již před více jak rokem oznámil podporu (přesně 10.1.2006, tisková zpráva je zde ), ale doposud bylo ticho po pěšině. Vtipné na tom je především to, že oznamují práci na kompatibilitě s MacOS X 10.4 "Tiger", který však bude již v létě pravděpodobně nahrazen novou verzí systému.

Ovšem nyní se objevila první vlaštovka - Garmin uvolnil betaverzi aplikace WebUpdater (stahovat můžete zde. Je pravda, ze se jedná jen o betaverzi. Navíc programu, který neumí nic jiného, než stáhnout z internetu novější verzi software pro navigační přístroj a zkopírovat ho do něj. Ale je to alespoň známka, že se něco děje.

Jen doufám, že nezůstane jediná, neboť bez podpory práce s mapou jsou stále nutné Windows (a pak je WebUpdater pro Mac zbytečný). Takže stále čekáme na MapSource. Je otázka, jaký bude. Bylo by super, kdyby se vývojáři Garminu alespoň trochu nakazili a změnili logiku ovládání trochu blíže k MacOS X, neboť současný stav pro PC je hrozný. Ale to bych chtěl asi moc.

Nabízí se zde ale spekulace, zda MapSource pro Mac vůbec vznikne. Pri spekulacích okolo MacOS X 10.5 se také hodně mluvilo o provázanosti s GPS. Pokud by Apple přímo spolupracoval s Garminem, nebylo by takového programu vůbec třeba. Asi by to byla ideální situace, ale přináší to i otázky - například jak by se instalovaly mapy, když ty jsou dodávané s instalátorem pro Windows? Uvidíme, snad již brzy. Pak bych se mohl Woken zbavit úplně...

 

Jméno
Text