Nečekaný gurmánský zážitek

Včera jsem zažil gurmánský zážitek. I když jsem jedl řadu mnohem lepších jídel, tento mne velmi zaujal, neboť byl zcela nečekaný - dočkal jsem se ho vlastně u stánku rychlého občerstvení, zkrátka u bufetu...

Při procházce po Vyšehradě jsem dostal hlad a tak jsem zamířil na východní dělostřeleckou baštu, kde je zahrádka a něco k jídlu se tam dá sehnat. Je tam nějaký výčep a venku se griluje - na ceníku mají klobásy, krkovičku a podobné lahůdky běžné u stánků tohoto druhu. Když jsem chvíli okukoval, co bych si vybral, tak se mě prodavač a kuchař v jedné osobě zeptal, co si dám. Já jsem samozřejmě na maso (griloval i zeleninu). Jaké ale bylo mé překvapení, když mi nenabídl klobásy, ale z lednice vytáhl celou vepřovou panenku, odhadem tak 35 cm. Zarazilo mě, že ji chce dělat celou, prý měla 350 g, ale nakonec jsem souhlasil. Přeci jen 150,- Kč je jako za menu v McD a rozdíl propastný. No co budu vyprávět - byla výborná. Sice na klasickém papírovém tácku a s chlebem, ale lahůdka. Až půjdete někdy na Vyšehrad, vřele doporučuji.

 

    Komentáře

  • Po dlouhem vylete, kdy v batohu uz neni ani okoraly chleba a u cesty ani boruvka se najednou objevi (uprostred pustiny) Pernikova chaloupka... vlastne stanek s klobasama. Takhle u hodne mych vyletu zacina utok na mistni malomestskou cukrarnu.
    :-)
     
 

Jméno
Text