Hodnocení keší

Geocaching je úžasná činnost. Krásná je především v tom, že si v ní každý může určit svá vlastní pravidla, co mu vyhovuje. Někdo se honí za množstvím, jiný si vybírá zapeklité hádanky, pro jiného je to zpestření pěkného výletu... V dnešní době se ale kešky množí jako houby po dešti. Je to důsledek stále větší rozšířenosti GPS mezi lidmi a tak řada lidí, co začíná, chce mít "ten svůj poklad". Bohužel to má vliv na kvalitu - mnoho z nich je bez nápadu a často umístěných i na celkem ošklivém místě. Pro kačery, kteří loví pro radost a kešky berou jako tipy k výletům, tak přinášejí často zklamání.

Řešením by mohlo být známkování: pri logování by kromě zápisu dal známku dle svého uvážení a kdo si vybirá pěkné jen pěkné kešky by tak měl hned přehled, kam zamířit a které raději vynechat. Samozřejmě by ideální byla podpora serveru, který by známky průměroval a zobrazoval podobně jako obtížnost nebo velikost. To ale těžko vznikne, dokud se známkování nerozšíří. Takže koho tato myšlenka zaujala, může se přidat :-)

Osobně dávám známky podobně jako ve škole s tím, že hodnotím podle slovního významu. Tedy:

 1. výborný - dávám jen keškám, které mne opravdu nadchly. Ať již místem, nebo zpracováním
 2. chvalitebný - většina kešek na pěkném místě. Zkrátka všechny, které zaslouží pochválit
 3. dobrá - zkrátka taková nijaká.
 4. dostatečná - nelíbí se mi ať již z jakéhokoliv důvodu
 5. nedostatečná - zcela nevyhovující a nelépe určená ke zrušení. Ale přiznám se, že mne nenapadá, jak by musela vypadat :-D

Docela by mne zajímal názor ostatních, jak se na podobné hodnocení dívají

 

  Komentáře

 • Tohle by mel resit geocaching.com nejak systemove, ale to bychom asi chteli moc. Pokud chce nekdo i presto hodnotit, uz existuji ruzne sluzby:
  • http://stats.geocacheuk.com/mystats/rate.php
  • http://www.keenpeople.com/index.php?option=displaypage&Itemid=55&op=page&SubMenu=55
  • http://gcstat.selfip.org/?cid=5

  kompas
   
 • Fajn napad na spatnem miste. ;-) Netusim, kolik nadsencu Geocachingu navstivi tyto stranky, ale moc jich asi nebude. Takze sup s napadem na nejake Geocachingove servery / fora.
  :-)
   
 • Ahoj.
  Co se fór týče, byl tento nápad za dost vzrušených debat probírán už několikrát, (aspoň na českých fórech) takže každopádně doporučuji nejprve vyhledat a přečíst staré diskuze. Je tam dost názorů pro i proti.
  Já osobně jsem spíš proti, protože mám za to, že některé věci nejde pojmout jedním číslem na stupnici od jedné do pěti. Mnohem víc člověk zjistí přečtením logů (slovních informací a popisů) dřívějších nálezců.
  Bez hodnotícího systému bodové/známkové hodnocení nemá, myslím, smysl už vůbec, takže když už je v logu uvedeno, chtěl bych moc poprosit aspoň o stručné odůvodnění dané známky. Určitě to bude efektivnější a vyvolá kladnější odezvu autora.
  Jinak moc pěkné stránky. Přinejmenším o astrofotu si někdy určitě počtu, až budu mít více času. Hezký den. Michal
  alkes
   
 • Diky Michale za nazor. Ja vim, ze znamka neni uplne objektivni. Ale vem to tak, ze to neni ani urceni obtiznosti, nebo treba znamkovani ve sportu. Vtip je v tom prumerovani - kdyz ti cache oznamkuje 20 lidi, tak prumerna znamka se bude blizit tomu, jak se libi ci nelibi vetsine lidi. Zkratka z rady subjektivnich hodnoceni vznika jedno relativne objektivni. Je mi jasne, ze ne kazdemu to bude vyhovovat, ale zde je jednoducha odpoved - kdo nechce, nemusi. To je stejne jako treba s napovedou. Nekdo si ji vylusti rovnou a lovi rovnou, nekdo se snazi nejdrive najit a napovedu vyuzije az kdyz se nedari. Zkratka svobodna volba. A znamkovani by samozrejme vyuzili jen lide, kterym vyhovuje. Ja osobne bych si vybiral jen kesky s lepsimi znamkami. Vazne mne mrzi, kdyz mas hledat na smetisti (zvlast kdyz jsi mesic venoval vylusteni cilovky). Vedet znamku predem, tak ji rovnou ignoruji...
  Lukas Kalista
   
 

Jméno
Text