Vítěství nad spamem

Musím se pochlubit, že jsem před Vánočními svátky vyhrál nad spamem. Jasně, trochu přeháním - válku zatím prohráváme všichni, neboť v tomto roce je plných 95 % e-mailů nevyžádaná pošta (v roce 2006 to bylo 88 %, v roce 2004 cca 70 %). Ale vyhrál jsem malou soukromou bitvu s jedním spammerem.

Jednalo se o člověka z Kladna, který neustále zasílal nabídky na nějaké parfémy. Několikrát jsem ho upozorňoval, ať přestane, ale bez výsledku i odpovědi. Po čase mi došla trpělivost a tak jsem ho udal Úřadu na ochranu osobních údajů (dále jen UOOU). Nedávno mi z tohoto úřadu přišla odpověď:

"Úřad pro ochranu osobních údajů provedl na základě Vaší stížnosti kontrolu výše uvedeného podnikatelského subjektu. V rámci této kontroly bylo zjištěno, že postup, který kontrolovaný zvolil při rozesílání elektronické pošty na e-mailovou adresu stěžovatele, odporoval zákonu č.480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, zejména pokud se jednalo o povinnost získat předem souhlas oslovených adresátů.
Z důvodu porušení zákona bylo s kontrolovaným vedeno správní řízení, jehož výsledkem bylo uložení pokuty."

A nejspíš tento způsob funguje, neboť již řadu měsíců jsem od něj žádný spam nedostal. Mezitím jsem podobně nahlásil po předchozích varováních další společnosti. Bohužel, tento systém lze samozřejmě použít pouze na subjekty působící v České republice a těch je v nevyžádané poště absolutní minimum. Přesto se domnívám, že to má smysl. Pokud vás také nevyžádaná pošta obtěžuje, vřele doporučuji se přidat. Stačí málo - vyplnit tento formulář. Pokud si s vyplněním nevíte rady, rád pomohu.

 

  Komentáře

 • \"udat\" zni osklive, coz treba pouzit \"oznamit\" ... kazdopadne si to zaslouzil.
  :-)
   
 • hojky prosim te ten odkaz na formular jiz nefunguje...
  suza
   
 • Novy formular je na teto adrese: http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=23&submenu=27&loc=464
  Vejr
   
 

Jméno
Text