Veverky - aktualizováno!!!

Tak tentokrát přidávám pár nepovedených fotek. Proč zveřejňuji takové? Protože u poslední série fotek zvířátek byla stížnost, že chybí veverky. Tak bych to rád napravil. Bohužel, veverky se mi dlouhodobě nedaří fotit. Není jich zdaleka tolik, co dříve a také je poněkud obtížné je fotit - pohybují se v lese, kde je málo světla a navíc rychle. Z této kombinace vycházejí většinou pouze rozmazané fotky. Takže tady jsou... Ale slibuji, že se pokusím sehnat lepší.

Aktualizace - Dnes se mi naskytla volná chvilka a protože bylo venku hezky, vyrazil jsem na Petřín fotit ptáky. Ti sice na mne z vysoka kašlali, ale podařilo se mi chytit další pizizubku. Tak jí přidávám do sbírky...

020 021 0025 p1020760
p1020761 p1040816 p1040819 p1050311
p1050312      
 

  Komentáře

 • Chi chi chi, ta prvni predstira, ze je netopyr? :)
  Anna
   
 • Nu pravda, veverek je cim dal tim min :(. Sveho casu se v Praze dali spatrit, ku podivu memu, na Olsanskych hrbitovech, kde se nektere nechaly dokonce krmit. Ted vsak... kde je veverkam konec... A ta prvni fotka se vazne povedla... :)
  Tabitka
   
 • Kdyz jsem byl malý, tak jsme se školkou či s družinou chodili do Krčského lesa. Tam na lavičkách seděli důchodci či mámy s dětmi a krmili veverky. Vždy jich bylo kolem snad desítky a braly si z ruky. Dnes tam člověk nenarazí ani na důchodce, ani na veverky. Nevím, čím to je, příčin může být celá řada - od změny prostředí, přes choroby až třeba po větší množství psů, kteří je plaší. Ale je to velká škoda
  Lukas Kalista
   
 • \"Dnes tam člověk nenarazí ani na důchodce, ani na veverky\" ... a to se porad rika, ze je moc duchodcu.
  :-)
   
 • Od jara 2009 veverky z Olšanských hřbitovů zmizely úplně. Slyšel jsem, že prý byly přemnoženy, a tak někoho napadlo, je vyhubit. Tak prý jim sypaly otrávenou potravu. Nevím, kdo však má za to nést zodpovědnost. A docela tomu i věřím, že tak někdo činil.Bez pomoci neodpochodovaly, proč by to dělaly, když se měly dobře. Já osobně jsem je krmil lískovými oříšky a slunečnicovými semínky. Navštěvovaly mě denně ve 4. patře budovy Olšanská 2.Také procházely otevřeným oknem do místnosti. Když slyšíte takové zvěsti, jak vám asi je, když to přestane kvůli bezohlednosti, chladnosti někoho, kdo se rozhodl vzít právo na život-neživot do vlastních rukou.
  Vlastimil
   
 

Jméno
Text